LBG

Leśny bank

Zakopane-gory
Wydarzenia

Krakowski Festiwal Górski – już 17. edycja!

Rozpoczyna się już 17. Krakowski Festiwal Górski – zgłoszenia do konkursów filmowych są już przyjmowane. Zobacz szczegóły i zdecyduj, czy weźmiesz udział.

Wspomnienia z KFG 2018

Już 17. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędzie się w dniach 5-8 grudnia 2019 roku. Podczas KFG, już tradycyjnie, zorganizowane zostaną dwa konkursy – polski i międzynarodowy. Są symbolem firmowym, znakiem rozpoznawczym festiwalu.

Na Festiwalu sprzed roku „Free Solo” Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy’ego China zdobył Grand Prix 16. W Polskim Konkursie Filmowym I Nagrodą wyróżniono podczas zeszłorocznej edycji „Dreamland”.

Jakie filmy będą pokazane na KFG 2019?

Trzymamy kciuki, że wśród filmów będą zarówno polskie, jak i zagraniczne premiery. Listy zgłoszeniowe są już otwarte – można zgłosić swój film. W konkursach mogą wziąć udział zarówno profesjonalni filmowcy, jak i początkujący. Do wyboru jest wiele kategorii, od fabuły i dokumentu, aż po produkcje eksperymentalne) oraz tematów.

W konkursie mogą wziąć udział filmy polskich filmowców stworzone po 1 stycznia 2018 roku. Termin ich nadsyłania to 31 października 2019 roku (link do pobrania pliku na adres:pt@wspinanie.pl). Informacje o zakwalifikowaniu się zostaną opublikowane do 11 listopada 2019 roku.

K. / pixabay / qimono