LBG

Leśny bank

Zima w beskidach
Turystyka

Krynica-Zdrój – wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew

Dwie wyjątkowe atrakcje w Krynicy-Zdroju zostały już otwarte i przyciągają turystów z całego kraju, gdyż są wyjątkowe w skali kraju. Poniżej więcej szczegółów.

Mieszkańcy oraz turyści Krynicy-Zdroju mogą już korzystać z wyjątkowych nowych atrakcji. Budowa trwała aż kilkanaście miesięcy – można wspiąć się na wieżę i oglądać m.in. malownicze pasmo Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. A widok robi ogromne znaczenie!

Konstrukcja dostępna jest dla każdego, niezależnie od wieku. Wejście kosztuje 39 zł, dostępne są także bilety rodzinne obejmujące wjazd i zjazd kolejką krzesełkową (od 129 do 159 zł).

Wieża widokowa ma prawie 50 m wysokości i znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). Do niej z kolei można dojść niezwykłą i malowniczą trasą (liczącą 1030 m) w koronach drzew, która powoli się wznosi na szczyt.

Nowa atrakcja powstała m.in. z drzewa akacjowego, dlatego też wieża widokowa ma dodatkowy walor estetyczny. Spacerując, można obcować z przyrodą i poznać jej walory. Na trasie są też instalacje edukacyjne, które przybliżą zainteresowanym również historię regionu. Na wieżę można również wjechać nowoczesną kolejką krzesełkową. Przygotowano też wyjątkową atrakcję dla dzieci – to zjeżdżalnia mająca 60 m długości.

To pierwszy taki projekt w Polsce i Europie – na razie to jedna z największych atrakcji w całym regionie. Warto dodać, że jest to również najwyższa drewniana wieża widokowa, za której projekt i realizację są odpowiedzialni polscy architekci i konstruktorzy.

K. / pixabay / PhotoMIX-Company