LBG

Leśny bank

apki eko
Ekologia

Eko aplikacje – jakie aplikacje ekologiczne warto pobrać?

Żyjemy w czasach różnych aplikacji. Dzięki nim robimy zakupy, sprawdzamy postępy na treningu, ustalamy dietę, tworzymy listę zakupów i plan pracy, a także wystawiamy przedmioty na sprzedaż czy zamawiamy lunch. Są też aplikacje, które pomagają w życiu zgodnie z trendami eko. Wybór apek jest całkiem spory – poniżej znajdziesz kilka polecanych przez nas.

Aplikacje mobilne mogą mieć dużo wspólnego ze środowiskiem, segregowaniem odpadów, pracami ogrodowymi, ochroną przyrody i zwierząt czy z recyklingiem. Dzięki apkom znacznie łatwiej jest nauczyć się poprawnego segregowania śmieci, a także dbać o przyrodę i swoje zdrowie. Są aplikacje, które pozwolą sprawdzić poziom smogu i zaplanować trening, są takie, które ułatwiają gospodarkę odpadami.

Gdzie wyrzucić?

To prosta i nowoczesna aplikacja, która pomaga w segregacji śmieci. Czasami nie wiemy, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad – butelkę, karton z folią, puszkę po karmie dla psa. Aplikacja zawiera niemal 1000 odpadów i sprawi, że będzie Ci łatwiej nauczyć się poprawnie segregować śmieci.

GoodGuide

GoodGuide to nowoczesna aplikacja, dzięki której możesz dowiedzieć się więcej o wybranych produktach – jak pochodzenie, testowanie na zwierzętach czy skład. Jest prosta w użyciu, wystarczy zeskanować kod kreskowy z danego produktu.

PlantSwapp

Dzięki tej apce możesz oddać innym rośliny, które nie są Ci potrzebne. Można je sprzedać, oddać albo wymienić. Aplikacja pozwala na poznanie innych osób, które pasjonują się roślinnością.

Live Green

Chcesz sprawdzić, czy dane opakowanie po kremie lub balsamie może być poddane procesowi recyklingu? Zastanawiasz się, co zrobić ze zużytym sprzętem? A może nie wiesz, czy herbata albo kawa, którą chcesz kupić, jest z ekologicznej uprawy? Live Green da Ci odpowiedź. To aplikacja, która rozwieje różne wątpliwości.

Vinted

Dzięki tej apce możesz sprzedać ubrania i akcesoria, które leżą nieużywane w szafie. Każdemu z nas zdarzyło się kupić albo dostać coś, czego nie nosiliśmy. Mamy też rzeczy, które nam się znudziły albo okazały się za małe. Czas zatem zrobić porządki i wystawić część rzeczy na Vinted, by dać im szansę na „drugie życie”.

fot. JESHOOTS-com / Pixabay