LBG

Leśny bank

aplikacje zakupowe
Ekologia

Aplikacje zakupowe – do sklepu tylko z listą!

Codziennie wyrzucamy zbyt dużo jedzenia do kosza, dlatego postarajmy się wybierać na zakupy jedynie z listą. Ułatwieniem mogą być aplikacje zakupowe.

Najpierw, przed zrobieniem listy, zobacz, czego brakuje w lodówce, a co masz. Potem zaplanuj dania na kilka dni. Jemy oczami, dlatego lepiej nie wybierać się na zakupy, gdy jesteśmy głodni. Wtedy kupujemy więcej i robimy zakupy w pośpiechu. Spada nam też odporność na zachcianki. Aplikacje mobilne pomogą w przygotowaniu listy zakupów. Można też udostępniać je innym domownikom.

Popularne zakupowe aplikacje na telefon

  • Moja Gazetka,
  • Listonic,
  • Bring!,
  • Out Of Milk, Pola,
  • Blix,
  • Bardzo Prosta Lista Zakupów.

Najbardziej popularna aplikacja do robienia listy zakupów to Listonic. Dzięki niej szybko stworzysz listę zakupów, udostępnisz ją też innym domownikom, będziesz mieć dostęp do przepisów i informacji o promocjach. Jest też opcja dodawania pozycji do listy głosowego.

Out of Milk pozwala na stworzenie listy zakupów. Można kontrolować stan lodówki i uzupełniać zapasy na bieżąco. Apka pomaga też w innych sprawunkach – jak załatwienie czegoś na poczcie, zakup chleba w piekarni. Dzięki tej apce pamiętasz o ważnych rzeczach i masz wszystko w jednym miejscu.

Pola to ciekawa aplikacja. Będzie idealna dla osób, które lubią kupować polskie produkty i zależy im, by wspierać lokalnych producentów. Możesz zeskanować kod kreskowy, a aplikacja sprawdzi, czy jest to produkt polski.

fot. 27707 / Pixabay